Slévárna hliníku S-MODEL je zaměřena na výrobu odlitků ze slitin hliníku dle příslušných norem ČSN-DIN. Nosný program slévárny je ve formování do pískových forem na formovacích strojích Foromat. Formovacím materiálem je olejem vázána jemná formovací směs, která na základě své vazby nevysychá. Svojí vysokou pevností v syrovém stavu dává odlitkům věrné kontury a vysokou rozměrovou přesnost. U vyráběných odlitků jsme schopni, v rámci kooperace, zajišťovat konečnou úpravu odlitků (kompletní opracování a povrchovou úpravu) podle požadavků zákazníka, jako například tryskání, pískování, omílání, tepelné zpracování (kalení), impregnaci, nástřik (komaxit) apod.

Zakázky jsou realizovány formou zpracování příslušné výkresové dokumentace, následnou výrobou modelového zařízení až po výrobu finálního hliníkového odlitku. Vyrobíme pro Vás zkušební vzorky t.j. série od jednoho kusu, i série 10 000 ks ročně pro naši slévárnu nejsou problémem. Vlastní výroba jader je samozřejmostí. Průběžná kontrola kvality jednotlivých technologických operací je zárukou vysoké jakosti námi vyráběných odlitků.

Modelárna firmy S-MODEL se zabývá výrobou jednak nových modelových zařízení pro slévárenství, ale provádí také úpravy modelových zařízení dodaných zákazníkem. Vyrábíme modelová zařízení pro ruční a strojní formování z materiálů jako je masív, velkoplošné materiály, epoxidové pryskyřice a jejich kombinací pro vlastní potřebu i na zakázku. Pokud požadavky zákazníků převyšují naše technické nebo naše momentální kapacitní možnosti, jsme schopni výrobu modelů zajistit ve firmách, s nimiž spolupracujeme.

Provádíme úpravy stávajících modelových zařízení, dle požadavků zákazníků na používanou výrobní technologii, modely rovněž opravujeme. Nová modelová zařízení vyrábíme včetně jaderníků v provedeních:

  • dřevěné slévárenské modely a jaderníky pro kusovou i sériovou výrobu
  • slévárenské modely z moderních pryskyřic pro sériovou výrobu
  • hliníkové slévárenské modely pro složité odlitky a velké série

Strojírenská výroba firmy S-MODEL je vybavena nejmodernějšími CNC obráběcími stroji SKT 21 LM, které garantují kvalitní výrobu přesných strojírenských dílců. Novinka firmy HYUNDAI-KIA MACHINE je průmyslový, velmi rychlý dvouosý CNC soustruh se šikmým ložem, určený pro trojsměnný nepřetržitý provoz. Vedlejší časy jsou minimalizovány. Průchozí sklíčidlo umožňuje připojení tyčového podavače až do průměru 65 mm. Hlavním zaměřením výroby strojírny S-MODEL je CNC obrábění precizních a kompletně opracovaných rotačních dílů v kombinaci soustružení, vrtání, závitování a plnohodnotné frézování dle přání zákazníka.

Nabízíme CNC soustružení a CNC obrábění přesných soustružených dílů s vysokou kvalitou, přesností a technologickou náročností. Nabízíme kusovou, malosériovou i sériovou výrobu soustružených součástí na CNC přesných soustruzích. CNC obrábění širokého sortimentu materiálů: vlastní odlitky z neželezných kovů, odlitky z šedé litiny, ocelové odlitky, nerez materiály.

Nově se zabýváme 2D a 3D zakázkovým řezáním vysokotlakým vodním paprskem. Řezání vodním paprskem je moderní, kvalitní a ekologická metoda obrábění široké škály materiálů. Řežeme materiály v tloušťkách od 0,1 mm až 250 mm a maximálním rozměru polotovaru 2000 mm x 3000 mm. Zakázky realizujeme v krátkých termínech, za příznivé ceny. Produkty řezané vodním paprskem najdou uplatnění ve strojírenství, stavebnictví, reklamě, elektrotechnice, lehkém průmyslu, nebo například v zařizování interiérů i exteriérů.